ORG.NR 996 074 986
FølgStretch Optimize AS
- Aktivt
- Oslo
- 9 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −3,8 · før skatt −3,8
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 6,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Bedriftsrådgivning
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 433 | 19 653 | 21 591 | 15 475 | 4 642 | 43 944 | 37 145 | 36 301 | 33 979 | 28 723 | 26 947 | 27 985 | 26 470 | 16 523 | 2 818 |
| Driftskostnader | −17 029 | −18 651 | −21 235 | −14 282 | −4 474 | −38 878 | −32 972 | −33 762 | −30 629 | −25 187 | −27 557 | −28 167 | −26 026 | −16 915 | −4 763 |
| Lønnskostnader | −10 863 | −11 028 | −14 938 | −10 100 | −3 775 | −26 673 | −24 337 | −23 540 | −20 952 | −18 247 | −15 528 | −13 396 | −13 602 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −121 | −147 | −166 | −112 | −97 | −93 | −51 | −22 | −70 | −63 | −57 | −37 | −1 | – | – |
| Driftsresultat | −3 596 | 1 001 | 356 | 1 193 | 168 | 5 066 | 4 172 | 2 539 | 3 350 | 3 536 | −610 | −182 | 444 | −392 | −1 944 |
| EBITDA | −3 475 | 1 148 | 522 | 1 305 | 265 | 5 159 | 4 223 | 2 561 | 3 420 | 3 599 | −553 | −145 | 446 | – | – |
| Netto finansposter | −197 | −92 | −98 | −37 | −38 | 66 | −73 | −120 | −4 | −16 | −241 | −94 | −129 | −100 | −68 |
| Resultat før skatt | −3 793 | 909 | 257 | 1 156 | 130 | 5 133 | 4 099 | 2 418 | 3 346 | 3 520 | −851 | −276 | 315 | −492 | −2 012 |
| Skattekostnad | −15 | −200 | −58 | −256 | −29 | −1 130 | −908 | −565 | −809 | −888 | 160 | 71 | 560 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −3 808 | 709 | 200 | 900 | 102 | 4 002 | 3 192 | 1 853 | 2 536 | 2 632 | −691 | −205 | 876 | −492 | −2 012 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 1 785 | 4 675 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 274 | 411 | 554 | 220 | 265 | 317 | 387 | 130 | 24 | 84 | 1 118 | 975 | 560 | 17 | 0 |
| Omløpsmidler | 6 657 | 5 184 | 5 270 | 5 090 | 9 680 | 13 184 | 11 241 | 11 058 | 11 576 | 9 171 | 6 302 | 7 875 | 7 014 | 6 082 | 1 918 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 4 563 | 2 470 | 4 185 | 3 066 | 4 261 | 8 310 | 6 800 | 6 554 | 9 684 | 5 203 | 5 372 | 6 276 | 5 222 | 4 212 | 1 482 |
| Bankinnskudd | 2 094 | 2 714 | 1 085 | 2 024 | 5 418 | 4 874 | 4 441 | 4 504 | 1 892 | 3 967 | 930 | 1 600 | 1 792 | 1 870 | 435 |
| Sum eiendeler | 6 931 | 5 595 | 5 824 | 5 310 | 9 945 | 13 501 | 11 627 | 11 188 | 11 600 | 9 254 | 7 420 | 8 850 | 7 574 | 6 098 | 1 918 |
| Egenkapital | −783 | 1 025 | 315 | 115 | 216 | 225 | 4 383 | 1 192 | 1 124 | 3 262 | 630 | 776 | 981 | −2 384 | −1 892 |
| Langsiktig gjeld | 2 189 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 220 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 766 | 1 997 |
| Kortsiktig gjeld | 5 525 | 4 570 | 5 508 | 5 195 | 9 729 | 13 275 | 24 | 9 996 | 10 477 | 5 992 | 6 789 | 8 075 | 6 594 | 5 716 | 1 813 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 931 | 5 595 | 5 824 | 5 310 | 9 945 | 13 501 | 11 627 | 11 188 | 11 600 | 9 254 | 7 420 | 8 850 | 7 574 | 6 098 | 1 918 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Vaak Revisjon og Rådgivning AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.