ORG.NR 961 023 823
FølgStrøm Gundersen AS
- Aktivt
- Drammen
- 68 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 55,8 · før skatt 67,3
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 287,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
68 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Byggentreprenører
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 825 107 | 544 920 | 501 499 | 901 087 | 896 305 | 967 297 | 799 472 | 841 613 | 708 302 | 272 588 | 852 160 | 891 972 | 574 966 | 497 046 | 542 417 |
| Driftskostnader | −779 510 | −501 891 | −438 943 | −867 020 | −834 113 | −910 234 | −710 309 | −812 036 | −631 330 | −244 487 | −797 795 | −816 707 | −526 380 | −443 938 | −487 472 |
| Lønnskostnader | −84 940 | −68 328 | −77 871 | −82 096 | −78 882 | −68 352 | −69 504 | −64 731 | −60 465 | −64 843 | −60 819 | −58 848 | −56 218 | −52 873 | −57 616 |
| Av- og nedskrivninger | −178 | −137 | −246 | −294 | −481 | −511 | −439 | −575 | −538 | −537 | −728 | −743 | −912 | −942 | −1 307 |
| Driftsresultat | 45 597 | 43 028 | 62 555 | 34 067 | 62 192 | 57 062 | 89 164 | 29 577 | 76 972 | 28 100 | 54 365 | 75 265 | 48 586 | 53 108 | 54 945 |
| EBITDA | 45 775 | 43 166 | 62 801 | 34 361 | 62 673 | 57 574 | 89 602 | 30 152 | 77 511 | 28 637 | 55 094 | 76 009 | 49 498 | 54 050 | 56 252 |
| Netto finansposter | 21 683 | 18 023 | 13 932 | 2 963 | 10 384 | 176 174 | 162 090 | 108 680 | 73 220 | 19 974 | 33 251 | 23 344 | 18 786 | 19 790 | 11 122 |
| Resultat før skatt | 67 280 | 61 051 | 76 487 | 37 030 | 72 576 | 233 237 | 251 254 | 138 258 | 150 193 | 48 075 | 87 616 | 98 609 | 67 372 | 72 898 | 66 067 |
| Skattekostnad | −11 437 | −11 699 | −15 605 | −8 375 | −14 231 | −13 121 | −20 553 | −6 524 | −18 590 | −7 414 | −14 338 | −20 964 | −13 981 | −15 631 | −16 741 |
| Årsresultat | 55 843 | 49 352 | 60 882 | 28 655 | 58 345 | 220 115 | 230 700 | 131 734 | 131 602 | 40 661 | 73 278 | 77 645 | 53 391 | 57 267 | 49 326 |
| Utbytte | 22 000 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 55 766 | 54 149 | 44 277 | 44 522 | 28 095 | 37 328 | 65 056 | 84 360 | 80 221 | 92 345 | 3 041 182 | 96 721 | 96 648 | 92 412 | 93 379 |
| Omløpsmidler | 231 367 | 266 394 | 278 167 | 292 726 | 359 693 | 519 252 | 485 203 | 357 498 | 295 749 | 139 934 | 231 152 | 255 740 | 200 220 | 156 074 | 208 900 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 670 | 2 043 |
| Fordringer | 231 352 | 266 379 | 275 341 | 289 980 | 355 631 | 183 896 | 138 232 | 296 662 | 205 140 | 69 507 | 117 761 | 158 937 | 130 866 | 79 851 | 132 908 |
| Bankinnskudd | 15 | 15 | 2 826 | 2 746 | 4 062 | 335 356 | 346 971 | 60 835 | 90 609 | 70 427 | 113 390 | 96 803 | 69 354 | 56 553 | 73 949 |
| Sum eiendeler | 287 133 | 320 543 | 322 443 | 337 248 | 387 788 | 556 580 | 550 260 | 441 857 | 375 971 | 232 279 | 3 272 334 | 352 461 | 296 869 | 248 486 | 302 279 |
| Egenkapital | 59 543 | 73 256 | 72 232 | 67 450 | 77 558 | 101 316 | 110 053 | 88 372 | 75 194 | 46 508 | 65 449 | 70 494 | 59 374 | 49 698 | 60 867 |
| Langsiktig gjeld | 7 163 | 8 374 | 14 640 | 10 929 | 17 699 | 35 066 | 16 183 | 11 983 | 10 283 | 3 474 | 0 | 18 903 | 8 049 | 4 398 | 2 171 |
| Kortsiktig gjeld | 220 428 | 238 913 | 235 572 | 258 870 | 292 531 | 420 198 | 424 023 | 341 503 | 290 494 | 182 297 | 247 075 | 263 064 | 229 446 | 194 390 | 239 241 |
| Sum egenkapital og gjeld | 287 133 | 320 543 | 322 443 | 337 248 | 387 788 | 556 580 | 550 260 | 441 857 | 375 971 | 232 279 | 3 272 334 | 352 461 | 296 869 | 248 486 | 302 279 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Revisjonsfirmaet Åsvang & Co AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.