ORG.NR 929 387 384
FølgSystemair AS
- Aktivt
- Stavanger
- 125 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2010–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2010–2025
Årsresultat 50,6 · før skatt 65,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 243,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
125 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Engros byggevarer og trelast
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 633 210 | 622 834 | 653 676 | 614 053 | 567 177 | 561 792 | 604 661 | 576 571 | 568 869 | 515 116 | 470 607 | 450 631 | 422 204 | 410 429 | 332 136 |
| Driftskostnader | −568 760 | −560 050 | −539 255 | −544 714 | −507 123 | −515 688 | −544 015 | −516 419 | −492 296 | −457 803 | −411 053 | −390 639 | −353 751 | −351 029 | −288 963 |
| Lønnskostnader | −126 454 | −120 994 | −84 344 | −106 788 | −101 633 | −101 675 | −99 929 | −94 720 | −88 584 | −84 052 | −80 291 | −76 261 | −72 970 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −6 055 | −6 523 | −7 180 | −7 161 | −8 488 | −7 476 | −7 494 | −6 990 | −6 112 | −5 419 | −5 398 | −5 555 | −5 402 | – | – |
| Driftsresultat | 64 449 | 62 784 | 114 421 | 69 338 | 60 054 | 46 104 | 60 647 | 60 151 | 76 573 | 57 313 | 59 554 | 59 992 | 68 454 | 59 399 | 43 173 |
| EBITDA | 70 504 | 69 307 | 121 600 | 76 499 | 68 542 | 53 580 | 68 140 | 67 142 | 82 684 | 62 732 | 64 952 | 65 547 | 73 856 | – | – |
| Netto finansposter | 672 | 1 571 | −10 968 | −987 | 6 355 | −7 491 | −421 | −796 | −550 | −1 895 | −1 283 | −1 548 | −470 | −111 | −347 |
| Resultat før skatt | 65 121 | 64 355 | 103 453 | 68 351 | 66 409 | 38 613 | 60 226 | 59 355 | 76 022 | 55 417 | 58 271 | 58 444 | 67 984 | 59 289 | 42 827 |
| Skattekostnad | −14 514 | −14 288 | −22 863 | −15 093 | −14 623 | −8 634 | −13 327 | −13 764 | −18 351 | −14 012 | −16 021 | −16 006 | −19 199 | 0 | −12 405 |
| Årsresultat | 50 608 | 50 067 | 80 590 | 53 259 | 51 786 | 29 978 | 46 899 | 45 591 | 57 672 | 41 405 | 42 250 | 42 438 | 48 785 | 0 | 30 422 |
| Utbytte | – | 40 000 | 55 000 | 50 000 | 45 000 | – | – | – | – | – | – | 40 000 | 45 000 | – | 30 000 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 58 805 | 50 451 | 50 193 | 54 641 | 59 046 | 65 218 | 69 970 | 70 123 | 60 823 | 63 197 | 49 172 | 45 735 | 46 454 | 46 010 | 48 488 |
| Omløpsmidler | 185 119 | 180 080 | 187 021 | 187 228 | 162 125 | 145 782 | 129 607 | 150 097 | 151 836 | 115 958 | 113 584 | 120 861 | 134 967 | 118 645 | 91 515 |
| Varelager | 39 218 | 40 025 | 54 075 | 38 627 | 35 582 | 41 940 | 38 986 | 40 986 | 36 373 | 36 585 | 28 243 | 29 043 | 24 344 | – | – |
| Fordringer | 140 393 | 134 657 | 127 753 | 143 644 | 121 094 | 70 036 | 84 232 | 87 253 | 83 461 | 75 317 | 78 060 | 87 081 | 107 120 | – | – |
| Bankinnskudd | 5 508 | 5 398 | 5 193 | 4 956 | 5 449 | 33 806 | 6 389 | 21 858 | 32 001 | 4 057 | 7 281 | 4 737 | 3 503 | – | – |
| Sum eiendeler | 243 924 | 230 532 | 237 214 | 241 869 | 221 171 | 210 999 | 199 577 | 220 220 | 212 659 | 179 155 | 162 756 | 166 596 | 181 421 | 164 655 | 140 004 |
| Egenkapital | 112 105 | 81 498 | 71 443 | 48 172 | 44 875 | 30 181 | 31 235 | 39 812 | 50 783 | 46 369 | 34 845 | 38 720 | 40 884 | 40 044 | 37 777 |
| Langsiktig gjeld | 9 500 | 8 500 | 11 500 | 33 433 | 32 749 | 41 529 | 36 163 | 25 782 | 19 173 | 10 259 | 25 814 | 15 484 | 14 208 | 12 891 | 15 944 |
| Kortsiktig gjeld | 122 319 | 140 533 | 154 272 | 160 264 | 143 547 | 139 289 | 132 179 | 154 626 | 142 698 | 122 527 | 102 097 | 112 391 | 126 329 | 111 720 | 86 283 |
| Sum egenkapital og gjeld | 243 924 | 230 532 | 237 214 | 241 869 | 221 171 | 210 999 | 199 577 | 220 220 | 212 654 | 179 155 | 162 756 | 166 596 | 181 421 | 164 655 | 140 004 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024/25. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.