ORG.NR 924 688 564
FølgTechno Clean AS
- Aktivt
- Rælingen
- 9 ansatte
Eldre år hentes i løpet av de kommende ukene.
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2021–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2021–2025
Årsresultat 1,1 · før skatt 1,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 8,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Renhold
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 564 | 8 713 | 8 929 | 7 167 | 6 081 |
| Driftskostnader | −8 189 | −7 576 | −7 948 | −5 576 | −4 822 |
| Lønnskostnader | −4 763 | – | – | −3 018 | −2 987 |
| Av- og nedskrivninger | −502 | – | – | −141 | −104 |
| Driftsresultat | 1 375 | 1 136 | 981 | 1 590 | 1 259 |
| EBITDA | 1 877 | – | – | 1 731 | 1 363 |
| Netto finansposter | −8 | 54 | 60 | −27 | −10 |
| Resultat før skatt | 1 367 | 1 190 | 1 041 | 1 563 | 1 249 |
| Skattekostnad | −301 | −302 | −221 | −340 | −257 |
| Årsresultat | 1 066 | 888 | 820 | 1 223 | 992 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 2 837 | 3 189 | 1 987 | 1 622 | 790 |
| Omløpsmidler | 5 212 | 4 683 | 3 378 | 2 996 | 2 523 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 897 | 1 698 | 1 135 | 960 | 628 |
| Bankinnskudd | 4 315 | 2 985 | 2 242 | 2 036 | 1 895 |
| Sum eiendeler | 8 050 | 7 872 | 5 365 | 4 617 | 3 313 |
| Egenkapital | 5 180 | 4 113 | 3 401 | 2 581 | 1 358 |
| Langsiktig gjeld | 710 | 423 | 373 | 348 | 402 |
| Kortsiktig gjeld | 2 160 | 3 336 | 1 590 | 1 688 | 1 554 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 050 | 7 872 | 5 365 | 4 617 | 3 313 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Flyt Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.