ORG.NR 977 037 093
FølgTechstep ASA
- Aktivt
- Oslo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −12,8 · før skatt −12,8
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 913,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · IT-konsulenter og drift
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64 090 | 37 664 | 70 896 | 67 555 | 37 148 | 6 069 | 4 636 | 10 497 | 5 862 | 300 | 79 | 58 191 | 57 462 | 28 376 | 36 964 |
| Driftskostnader | −71 211 | −65 847 | −75 397 | −117 752 | −121 491 | −28 498 | −168 287 | −297 960 | −52 646 | −33 484 | −7 416 | −72 136 | −64 952 | −62 477 | −71 932 |
| Lønnskostnader | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −13 086 | −3 710 | – | −3 633 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – | −8 113 | – | – |
| Driftsresultat | −7 121 | −28 183 | −4 501 | −50 197 | −84 343 | −22 429 | −163 651 | −287 463 | −46 784 | −33 184 | −7 337 | −13 945 | −7 490 | −34 101 | −34 968 |
| EBITDA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −33 184 | −7 337 | – | 623 | – | – |
| Netto finansposter | −5 633 | −2 467 | −8 085 | 2 213 | 61 007 | 14 389 | 32 049 | 313 198 | 37 582 | −101 | −14 645 | 10 956 | 1 950 | −37 796 | 13 412 |
| Resultat før skatt | −12 754 | −30 650 | −12 586 | −47 984 | −23 336 | −8 040 | −131 602 | 25 735 | −9 202 | −33 285 | −21 982 | −2 989 | −5 540 | −71 897 | −21 556 |
| Skattekostnad | 2 | −2 653 | 2 512 | 0 | 1 884 | −321 | −18 | −6 711 | 664 | 5 850 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −12 752 | −33 303 | −10 074 | −47 984 | −21 452 | −8 361 | −131 620 | 19 024 | −8 538 | −27 436 | −21 982 | −2 989 | −5 540 | −71 897 | −21 556 |
| Utbytte | – | – | – | – | – | – | – | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 855 164 | 857 571 | 861 380 | 884 340 | 863 560 | 755 906 | 507 889 | 508 995 | 495 623 | 263 180 | 37 522 | 55 376 | 51 304 | 50 135 | 83 310 |
| Omløpsmidler | 58 449 | 64 777 | 132 472 | 132 157 | 134 917 | 74 250 | 21 241 | 147 074 | 103 393 | 17 687 | 0 | 18 263 | 33 591 | 50 631 | 40 738 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 57 964 | 64 222 | 131 952 | 130 383 | 134 109 | 73 815 | 19 567 | 139 096 | 102 278 | 734 | – | 9 930 | 16 420 | 35 646 | 10 762 |
| Bankinnskudd | 485 | 555 | 520 | 1 774 | 808 | 435 | 1 674 | 7 978 | 1 115 | 16 954 | – | 8 333 | 17 171 | 14 985 | 29 976 |
| Sum eiendeler | 913 613 | 922 348 | 993 852 | 1 016 497 | 998 477 | 830 156 | 529 130 | 656 069 | 599 016 | 280 867 | 37 960 | 73 639 | 84 895 | 100 766 | 124 048 |
| Egenkapital | 682 003 | 691 411 | 692 627 | 688 878 | 653 491 | 557 258 | 453 866 | 571 974 | 511 419 | 275 546 | 36 780 | 58 762 | 59 364 | 45 218 | 98 044 |
| Langsiktig gjeld | 4 767 | 121 511 | 143 387 | 93 225 | 90 264 | 96 934 | 4 859 | 4 859 | 0 | 0 | 0 | 10 169 | 21 380 | 0 | 5 482 |
| Kortsiktig gjeld | 226 843 | 109 426 | 157 838 | 234 394 | 254 722 | 175 965 | 70 407 | 79 236 | 87 598 | 5 321 | 1 180 | 4 708 | 4 149 | 55 548 | 20 522 |
| Sum egenkapital og gjeld | 913 613 | 922 348 | 993 852 | 1 016 497 | 998 477 | 830 157 | 529 132 | 656 069 | 599 017 | 280 867 | 37 960 | 73 639 | 84 893 | 100 766 | 124 048 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Pricewaterhousecoopers AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.