ORG.NR 983 923 313
FølgTrade Tech AS
- Aktivt
- Stavanger
- 22 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 1,9 · før skatt 2,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 20,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
22 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Oljeservice
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 204 | 35 406 | 39 876 | 26 634 | 38 421 | 30 070 | 55 733 | 50 355 | 37 504 | 24 442 | 27 682 | 43 253 | 39 696 | 43 854 | 33 396 |
| Driftskostnader | −44 543 | −38 062 | −38 171 | −32 338 | −39 294 | −31 632 | −52 669 | −47 057 | −34 895 | −24 855 | −30 594 | −40 658 | −37 442 | −41 396 | −32 263 |
| Lønnskostnader | −18 081 | −19 203 | −15 896 | −17 158 | – | −14 459 | −20 809 | −18 368 | −12 189 | −11 803 | −15 918 | – | – | −16 263 | −13 559 |
| Av- og nedskrivninger | −840 | −884 | −739 | −596 | – | −54 | −48 | −72 | −67 | −67 | −71 | – | – | −28 | −37 |
| Driftsresultat | 2 661 | −2 657 | 1 705 | −5 704 | −873 | −1 562 | 3 065 | 3 299 | 2 609 | −413 | −2 912 | 2 596 | 2 254 | 2 458 | 1 133 |
| EBITDA | 3 500 | −1 773 | 2 444 | −5 107 | – | −1 508 | 3 113 | 3 371 | 2 676 | −346 | −2 841 | – | – | 2 486 | 1 170 |
| Netto finansposter | −284 | −549 | −347 | −34 | −96 | 433 | −22 | −119 | −166 | −101 | −22 | 23 | −41 | −129 | 15 |
| Resultat før skatt | 2 377 | −3 206 | 1 357 | −5 737 | −969 | −1 129 | 3 043 | 3 180 | 2 443 | −514 | −2 934 | 2 619 | 2 213 | 2 329 | 1 148 |
| Skattekostnad | −526 | 704 | −305 | 1 261 | 192 | 243 | −682 | −709 | −593 | 107 | 761 | −745 | −616 | −691 | −349 |
| Årsresultat | 1 851 | −2 502 | 1 053 | −4 477 | −776 | −886 | 2 360 | 2 471 | 1 850 | −406 | −2 173 | 1 874 | 1 597 | 1 638 | 799 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 2 526 | 4 100 | 3 633 | 3 824 | 2 359 | 1 120 | 158 | 69 | 139 | 626 | 586 | 10 | 35 | 32 | 60 |
| Omløpsmidler | 17 667 | 14 100 | 19 479 | 13 507 | 14 005 | 10 620 | 17 209 | 18 688 | 15 626 | 8 185 | 10 486 | 16 326 | 14 732 | 12 997 | 15 384 |
| Varelager | 2 051 | 2 352 | 2 627 | 2 190 | 2 228 | 1 533 | 1 112 | 900 | 980 | 1 120 | 1 100 | 1 300 | 1 417 | 1 311 | 1 067 |
| Fordringer | 14 973 | 11 070 | 16 233 | 10 774 | 10 997 | 6 833 | 13 118 | 12 919 | 10 881 | 6 665 | 7 998 | 8 725 | 12 744 | 11 017 | 9 771 |
| Bankinnskudd | 643 | 678 | 619 | 543 | 780 | 2 254 | 2 979 | 4 868 | 3 765 | 400 | 1 388 | 6 301 | 571 | 669 | 4 546 |
| Sum eiendeler | 20 193 | 18 200 | 23 112 | 17 331 | 16 364 | 11 740 | 17 366 | 18 756 | 15 765 | 8 811 | 11 072 | 16 336 | 14 767 | 13 029 | 15 443 |
| Egenkapital | 3 391 | 1 540 | 4 042 | 2 989 | 6 166 | 6 957 | 7 843 | 5 483 | 3 012 | 1 163 | 5 569 | 7 742 | 5 868 | 4 271 | 2 633 |
| Langsiktig gjeld | 450 | 1 625 | 2 800 | 2 071 | 0 | 165 | 192 | 882 | 314 | 204 | 266 | 448 | 729 | 113 | 224 |
| Kortsiktig gjeld | 16 352 | 15 035 | 16 270 | 12 270 | 10 198 | 4 618 | 9 331 | 12 391 | 12 439 | 7 444 | 5 237 | 8 146 | 8 170 | 8 645 | 12 587 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 193 | 18 200 | 23 112 | 17 331 | 16 364 | 11 740 | 17 366 | 18 756 | 15 765 | 8 811 | 11 072 | 16 336 | 14 767 | 13 029 | 15 443 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Fender AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.