ORG.NR 985 642 834
FølgType IT AS
- Aktivt
- Trondheim
- 9 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,2 · før skatt 0,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 8,7 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Papir og trykkerier
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 546 | 12 697 | 13 530 | 13 799 | 13 078 | 12 917 | 12 569 | 12 474 | 13 224 | 13 564 | 13 564 | 13 849 | 13 364 | 15 044 | 14 819 |
| Driftskostnader | −12 423 | −12 417 | −12 745 | −12 196 | −10 575 | −10 422 | −10 759 | −10 405 | −10 499 | −10 329 | −12 160 | −10 553 | −10 681 | −10 881 | −11 717 |
| Lønnskostnader | −9 470 | −9 757 | −9 966 | −9 424 | −7 905 | −7 698 | −7 420 | −7 133 | −6 753 | −6 486 | – | −6 664 | −7 322 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −187 | −187 | −173 | −153 | −128 | −126 | −132 | −132 | −132 | −126 | – | −4 | −27 | – | – |
| Driftsresultat | 123 | 280 | 785 | 1 603 | 2 503 | 2 495 | 1 809 | 2 069 | 2 725 | 3 235 | 1 404 | 3 296 | 2 683 | 4 163 | 3 102 |
| EBITDA | 310 | 467 | 958 | 1 756 | 2 632 | 2 621 | 1 941 | 2 200 | 2 857 | 3 361 | – | 3 300 | 2 711 | – | – |
| Netto finansposter | 121 | 160 | 214 | −2 | −86 | −17 | −31 | −63 | −106 | −192 | −44 | 114 | 128 | 73 | 102 |
| Resultat før skatt | 244 | 440 | 998 | 1 601 | 2 418 | 2 478 | 1 778 | 2 006 | 2 619 | 3 043 | 1 360 | 3 410 | 2 812 | 4 236 | 3 204 |
| Skattekostnad | −63 | −102 | −221 | −357 | −398 | −395 | −259 | −276 | −441 | −551 | −129 | −666 | −574 | −953 | −643 |
| Årsresultat | 181 | 338 | 778 | 1 244 | 2 020 | 2 084 | 1 519 | 1 730 | 2 178 | 2 491 | 1 231 | 2 744 | 2 238 | 3 283 | 2 561 |
| Utbytte | 0 | 315 | 735 | 1 239 | 1 799 | – | – | 1 505 | 1 890 | – | – | 2 400 | 2 198 | 3 255 | 2 555 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3 792 | 3 979 | 3 637 | 3 824 | 3 723 | 3 734 | 3 860 | 3 992 | 4 124 | 4 237 | 4 363 | 61 | 225 | 253 | 351 |
| Omløpsmidler | 4 955 | 5 258 | 6 475 | 7 703 | 8 418 | 7 607 | 7 430 | 7 735 | 7 724 | 8 304 | 7 008 | 9 291 | 8 733 | 9 919 | 9 144 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 2 000 | 1 567 | 2 337 | 2 012 | 3 032 | 2 672 | 3 266 | 3 559 | 3 704 | 2 529 | 2 447 | 3 290 | 3 167 | 3 493 | 3 309 |
| Bankinnskudd | 2 955 | 3 691 | 4 138 | 5 691 | 5 386 | 4 935 | 4 165 | 4 177 | 4 019 | 5 775 | 4 561 | 6 001 | 5 566 | 6 427 | 5 835 |
| Sum eiendeler | 8 747 | 9 237 | 10 112 | 11 528 | 12 142 | 11 341 | 11 290 | 11 727 | 11 848 | 12 541 | 11 371 | 9 351 | 8 959 | 10 173 | 9 495 |
| Egenkapital | 6 107 | 5 926 | 5 903 | 5 860 | 5 855 | 5 634 | 6 644 | 5 125 | 4 900 | 4 612 | 5 423 | 4 174 | 3 831 | 3 791 | 3 762 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 90 | 87 | 1 093 | 1 267 | 1 439 | 1 857 | 2 262 | 2 702 | 2 940 | 3 640 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 561 | 3 221 | 4 121 | 4 575 | 5 020 | 4 268 | 2 788 | 4 340 | 4 246 | 4 989 | 2 308 | 5 177 | 5 128 | 6 382 | 5 733 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 747 | 9 237 | 10 112 | 11 528 | 12 142 | 11 341 | 11 290 | 11 727 | 11 848 | 12 541 | 11 371 | 9 351 | 8 959 | 10 173 | 9 495 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.