ORG.NR 946 507 075
FølgUtgaard AS
- Aktivt
- Trondheim
- 15 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,4 · før skatt 0,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 10,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
15 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Malere og glassmestere
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 608 | 18 399 | 15 170 | 13 114 | 17 698 | 17 149 | 22 449 | 17 651 | 16 654 | 19 764 | 8 046 | 14 866 | 21 782 | 24 576 | 15 061 |
| Driftskostnader | −17 109 | −17 035 | −14 249 | −12 919 | −17 177 | −15 686 | −21 084 | −17 480 | −17 050 | −19 204 | −8 521 | −14 801 | −21 694 | −24 054 | −14 668 |
| Lønnskostnader | −9 730 | −8 352 | – | −6 367 | – | −8 238 | −8 694 | −6 466 | −7 668 | −7 601 | −5 812 | −8 036 | −10 723 | −9 578 | −8 081 |
| Av- og nedskrivninger | −436 | −246 | – | −257 | – | −136 | −130 | −159 | −86 | −108 | −128 | −160 | −199 | −208 | −183 |
| Driftsresultat | 499 | 1 364 | 920 | 195 | 521 | 1 463 | 1 365 | 170 | −395 | 560 | −476 | 66 | 89 | 522 | 392 |
| EBITDA | 935 | 1 610 | – | 452 | – | 1 599 | 1 495 | 330 | −309 | 668 | −348 | 225 | 288 | 730 | 576 |
| Netto finansposter | 7 | −1 | −35 | −37 | −45 | −50 | −66 | −65 | −74 | −56 | −27 | −55 | −69 | −121 | −10 |
| Resultat før skatt | 505 | 1 362 | 886 | 158 | 475 | 1 413 | 1 299 | 105 | −469 | 504 | −503 | 11 | 20 | 401 | 382 |
| Skattekostnad | −114 | −303 | −198 | −39 | −109 | −317 | −291 | −28 | 102 | −133 | 111 | −6 | −18 | −117 | −109 |
| Årsresultat | 392 | 1 059 | 687 | 119 | 366 | 1 096 | 1 009 | 77 | −367 | 371 | −392 | 5 | 1 | 285 | 273 |
| Utbytte | 1 250 | 0 | 0 | – | 200 | 750 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 835 | 1 443 | 2 150 | 2 600 | 2 206 | 889 | 1 149 | 1 570 | 1 624 | 1 365 | 1 453 | 1 300 | 1 431 | 1 627 | 0 |
| Omløpsmidler | 8 488 | 7 692 | 6 502 | 4 673 | 5 377 | 6 733 | 5 344 | 5 205 | 4 567 | 5 624 | 2 524 | 4 946 | 4 740 | 0 | 0 |
| Varelager | 0 | 3 | 3 | 58 | 595 | 181 | 502 | 208 | 85 | 989 | 226 | 883 | 614 | – | – |
| Fordringer | 6 906 | 5 186 | 4 285 | 4 009 | 4 570 | 2 924 | 3 151 | 4 781 | 4 144 | 4 331 | 2 050 | 3 785 | 3 527 | – | – |
| Bankinnskudd | 1 566 | 2 486 | 2 197 | 607 | 211 | 3 629 | 1 691 | 216 | 338 | 304 | 247 | 278 | 599 | – | – |
| Sum eiendeler | 10 323 | 9 135 | 8 652 | 7 273 | 7 582 | 7 622 | 6 493 | 6 775 | 6 191 | 6 988 | 3 977 | 6 246 | 6 171 | 7 619 | 5 028 |
| Egenkapital | 3 374 | 4 345 | 4 183 | 4 182 | 4 467 | 4 300 | 3 954 | 2 945 | 2 767 | 2 879 | 2 283 | 2 648 | 2 471 | 2 470 | 2 183 |
| Langsiktig gjeld | 1 314 | 844 | 686 | 552 | 257 | 233 | 260 | 298 | 0 | 0 | 29 | 234 | 440 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 5 635 | 3 946 | 3 783 | 2 538 | 2 858 | 3 089 | 2 279 | 3 532 | 3 424 | 4 110 | 1 665 | 3 364 | 3 260 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 323 | 9 135 | 8 652 | 7 273 | 7 582 | 7 622 | 6 493 | 6 775 | 6 191 | 6 988 | 3 977 | 6 246 | 6 171 | 7 619 | 5 028 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.