ORG.NR 883 173 732
FølgVatmed AS
- Aktivt
- Nittedal
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 1,6 · før skatt 1,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 5,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Bedriftsrådgivning
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 | 1 703 | 1 959 |
| Driftskostnader | −33 | −13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | −299 | −1 706 | −1 878 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Driftsresultat | −33 | −13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | −238 | −3 | 81 |
| EBITDA | −33 | −13 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 8 | −238 | – | – |
| Netto finansposter | 1 657 | 2 377 | 1 036 | 1 164 | 420 | 888 | 293 | 0 | 0 | 0 | 12 | 1 | 3 | 14 | 4 |
| Resultat før skatt | 1 624 | 2 365 | 1 036 | 1 164 | 420 | 888 | 292 | 0 | 0 | 0 | 12 | 9 | −235 | 11 | 85 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −4 | −25 |
| Årsresultat | 1 624 | 2 365 | 1 036 | 1 164 | 420 | 888 | 292 | 0 | 0 | 0 | 12 | 9 | −235 | 7 | 60 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | – | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 | 141 |
| Omløpsmidler | 5 767 | 4 760 | 2 578 | 2 653 | 1 688 | 1 266 | 362 | 112 | 112 | 112 | 112 | 1 170 | 1 163 | 1 644 | 1 538 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 250 | 200 | 0 | 481 | 0 | 0 | 0 | 0 | 112 | 112 | 112 | 0 | 0 | 256 | 5 |
| Bankinnskudd | 69 | 184 | 14 | 387 | 27 | 49 | 362 | 112 | 0 | 0 | 0 | 1 170 | 1 163 | 1 388 | 1 533 |
| Sum eiendeler | 5 794 | 4 787 | 2 605 | 2 680 | 1 716 | 1 293 | 405 | 112 | 112 | 112 | 112 | 1 170 | 1 163 | 1 669 | 1 679 |
| Egenkapital | 5 752 | 4 628 | 2 414 | 1 877 | 1 213 | 1 293 | 405 | 112 | 112 | 112 | 112 | 100 | 785 | 1 020 | 1 012 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 42 | 159 | 192 | 803 | 503 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 070 | 378 | 650 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 794 | 4 787 | 2 605 | 2 680 | 1 716 | 1 293 | 405 | 112 | 112 | 112 | 112 | 1 170 | 1 163 | 1 669 | 1 679 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.