ORG.NR 991 373 721
FølgVindsteg AS
- Aktivt
- Moss
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,4 · før skatt 0,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 0,7 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Fornøyelsesparker og fritidsopplevelser
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 106 | 1 163 | 1 381 | 1 378 | 1 381 | 1 197 | 1 146 | 1 020 | 959 | 1 033 | 886 | 682 | 644 | 934 | 840 |
| Driftskostnader | −630 | −362 | −723 | −1 261 | −1 303 | −1 328 | −1 282 | −1 156 | −1 196 | −1 262 | −1 180 | −1 139 | −1 568 | −1 316 | −1 173 |
| Lønnskostnader | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Av- og nedskrivninger | – | 0 | −294 | −869 | −869 | −869 | −869 | – | – | – | – | −869 | −869 | −869 | −874 |
| Driftsresultat | 475 | 801 | 658 | 117 | 78 | −132 | −136 | −136 | −237 | −229 | −294 | −456 | −923 | −382 | −334 |
| EBITDA | – | 801 | 952 | 986 | 948 | 738 | 734 | – | – | – | – | 413 | −54 | 487 | 540 |
| Netto finansposter | 2 | 0 | −119 | −91 | −68 | −96 | −128 | −123 | −135 | −152 | −180 | −222 | −257 | −330 | −285 |
| Resultat før skatt | 477 | 801 | 539 | 26 | 11 | −228 | −264 | −259 | −373 | −381 | −474 | −678 | −1 180 | −713 | −618 |
| Skattekostnad | −105 | −177 | −119 | −6 | −2 | 50 | 58 | 84 | 137 | 141 | 203 | 183 | 371 | −111 | −793 |
| Årsresultat | 372 | 625 | 421 | 20 | 8 | −178 | −206 | −176 | −235 | −239 | −272 | −495 | −810 | −824 | −1 411 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 61 | 77 | 96 | 349 | 1 163 | 2 033 | 2 902 | 3 772 | 4 641 | 5 511 | 6 380 | 7 250 | 8 119 | 9 114 | 9 963 |
| Omløpsmidler | 607 | 2 131 | 1 395 | 2 844 | 3 072 | 3 074 | 3 052 | 3 061 | 2 795 | 2 782 | 2 807 | 2 549 | 2 213 | 943 | 360 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 39 | 2 047 | 1 049 | 1 137 | 1 798 | – | 2 549 | 2 775 | 2 690 | 2 693 | 2 790 | 2 522 | 2 173 | 656 | 88 |
| Bankinnskudd | 568 | 84 | 345 | 1 707 | 1 275 | – | 503 | 286 | 105 | 89 | 17 | 27 | 40 | 287 | 272 |
| Sum eiendeler | 669 | 2 208 | 1 490 | 3 193 | 4 235 | 5 106 | 5 954 | 6 832 | 7 436 | 8 292 | 9 187 | 9 799 | 10 332 | 10 056 | 10 323 |
| Egenkapital | 222 | 167 | 100 | 100 | 574 | 1 119 | 1 602 | 2 075 | 2 378 | 2 695 | 2 988 | 3 075 | 3 136 | 2 522 | 2 237 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 400 | 3 616 | 3 460 | 3 996 | 4 530 | 5 051 | 5 589 | 6 130 | 6 664 | 7 087 | 7 304 | 7 776 |
| Kortsiktig gjeld | 446 | 2 041 | 1 390 | 693 | 45 | 527 | 356 | 227 | 7 | 9 | 69 | 60 | 108 | 230 | 310 |
| Sum egenkapital og gjeld | 669 | 2 208 | 1 490 | 3 193 | 4 235 | 5 106 | 5 954 | 6 832 | 7 436 | 8 292 | 9 187 | 9 799 | 10 332 | 10 056 | 10 323 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Aktiva Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.