ORG.NR 960 356 705
FølgWallax AS
- Aktivt
- Bærum
- 5 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −1,8 · før skatt −1,7
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 8,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
5 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Byggevare- og jernvarehandel
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 561 | 24 195 | 21 371 | 25 490 | 20 096 | 19 779 | 15 806 | 18 441 | 16 481 | 17 498 | 15 446 | 13 387 | 15 976 | 18 107 | 18 383 |
| Driftskostnader | −22 461 | −21 813 | −20 084 | −23 056 | −18 717 | −19 069 | −14 738 | −16 232 | −14 814 | −14 685 | −14 229 | −13 246 | −15 630 | −16 479 | −15 775 |
| Lønnskostnader | −5 303 | −4 562 | −5 206 | – | – | −4 306 | – | −3 914 | −3 069 | −3 107 | −3 259 | −3 096 | – | −3 377 | −3 479 |
| Av- og nedskrivninger | −69 | −69 | −73 | – | – | −107 | – | −93 | −49 | −68 | −33 | −25 | – | −47 | −20 |
| Driftsresultat | 99 | 2 383 | 1 287 | 2 435 | 1 378 | 710 | 1 068 | 2 209 | 1 667 | 2 812 | 1 217 | 141 | 347 | 1 627 | 2 607 |
| EBITDA | 168 | 2 452 | 1 360 | – | – | 817 | – | 2 302 | 1 716 | 2 881 | 1 250 | 166 | – | 1 674 | 2 627 |
| Netto finansposter | −1 847 | 71 | 22 | −27 | −16 | −66 | −883 | 58 | 107 | −1 104 | −1 063 | 429 | −30 | −115 | −127 |
| Resultat før skatt | −1 748 | 2 454 | 1 308 | 2 407 | 1 363 | 644 | 185 | 2 267 | 1 773 | 1 708 | 154 | 570 | 317 | 1 512 | 2 480 |
| Skattekostnad | −92 | −537 | −295 | −428 | −291 | −156 | −235 | −521 | −436 | −725 | −323 | −37 | −93 | −418 | −687 |
| Årsresultat | −1 840 | 1 917 | 1 014 | 1 980 | 1 072 | 488 | −49 | 1 745 | 1 338 | 983 | −169 | 533 | 223 | 1 094 | 1 794 |
| Utbytte | 0 | 1 400 | 0 | 1 500 | 0 | 400 | 0 | 0 | 1 600 | 600 | 0 | 0 | 0 | 200 | 1 000 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3 425 | 4 597 | 4 411 | 4 213 | 4 078 | 4 064 | 4 115 | 1 217 | 1 031 | 1 080 | 2 287 | 3 259 | 3 284 | 3 347 | 3 208 |
| Omløpsmidler | 5 141 | 7 610 | 6 730 | 7 129 | 4 115 | 3 416 | 3 332 | 5 570 | 5 666 | 4 795 | 3 015 | 3 383 | 2 726 | 3 106 | 4 127 |
| Varelager | 1 885 | 2 540 | 2 760 | 2 488 | 2 175 | 2 037 | 1 416 | 1 288 | 1 349 | 1 301 | 852 | 780 | 1 467 | 1 614 | 1 422 |
| Fordringer | 2 082 | 1 133 | 2 376 | 1 253 | 1 779 | 1 170 | 1 356 | 2 445 | 1 550 | 1 675 | 1 343 | 2 161 | 819 | 1 293 | 2 077 |
| Bankinnskudd | 1 175 | 3 937 | 1 594 | 3 388 | 161 | 209 | 559 | 300 | 1 229 | 1 788 | 773 | 396 | 396 | 199 | 628 |
| Sum eiendeler | 8 565 | 12 207 | 11 140 | 11 342 | 8 193 | 7 481 | 7 447 | 6 787 | 6 697 | 5 875 | 5 302 | 6 642 | 6 010 | 6 453 | 7 335 |
| Egenkapital | 5 773 | 7 613 | 7 097 | 6 083 | 5 416 | 4 344 | 4 257 | 4 306 | 2 561 | 2 823 | 2 440 | 2 609 | 3 076 | 2 853 | 1 958 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 4 039 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 66 | 449 | 806 | 1 139 | 1 452 |
| Kortsiktig gjeld | 2 792 | 4 593 | 4 | 5 259 | 2 777 | 3 136 | 3 190 | 0 | 4 136 | 3 052 | 2 796 | 3 583 | 2 128 | 2 461 | 3 925 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 565 | 12 207 | 11 140 | 11 342 | 8 193 | 7 481 | 7 447 | 6 787 | 6 697 | 5 875 | 5 302 | 6 642 | 6 010 | 6 453 | 7 335 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Nitschke AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.