ORG.NR 984 022 581
FølgWatech AS
- Aktivt
- Sandnes
- 12 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −1,0 · før skatt −1,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 6,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
12 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Metall og metallvarer
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 970 | 15 562 | 11 150 | 9 806 | 8 144 | 10 904 | 10 745 | 11 876 | 8 533 | 11 831 | 9 590 | 10 850 | 10 051 | 8 813 | 9 389 |
| Driftskostnader | −11 924 | −13 649 | −10 394 | −9 366 | −8 313 | −10 992 | −9 474 | −11 468 | −8 534 | −11 161 | −8 675 | −10 673 | −9 861 | −8 396 | −8 866 |
| Lønnskostnader | −5 829 | −5 651 | −5 019 | −4 338 | −3 976 | – | – | −4 621 | – | −4 018 | −4 125 | −4 831 | −4 546 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −20 | −23 | −103 | −120 | −125 | – | – | −59 | – | −5 | −5 | −5 | −11 | – | – |
| Driftsresultat | −954 | 1 913 | 756 | 441 | −169 | −87 | 1 271 | 409 | −2 | 671 | 915 | 177 | 189 | 417 | 522 |
| EBITDA | −935 | 1 936 | 859 | 560 | −44 | – | – | 468 | – | 676 | 920 | 182 | 200 | – | – |
| Netto finansposter | −21 | −5 | −16 | −16 | −23 | −60 | −76 | −70 | −76 | −83 | −22 | −19 | −34 | −11 | −24 |
| Resultat før skatt | −975 | 1 908 | 740 | 424 | −192 | −148 | 1 195 | 338 | −77 | 588 | 893 | 158 | 155 | 406 | 499 |
| Skattekostnad | 0 | −454 | −74 | 0 | 140 | 0 | −139 | 0 | 0 | 0 | −21 | −11 | 0 | −92 | −125 |
| Årsresultat | −975 | 1 454 | 666 | 424 | −52 | −148 | 1 056 | 338 | −77 | 588 | 872 | 147 | 155 | 313 | 374 |
| Utbytte | – | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 15 | 41 | 63 | 167 | 286 | 319 | 444 | 574 | 162 | 8 | 13 | 18 | 23 | 29 | 13 |
| Omløpsmidler | 5 983 | 9 314 | 7 568 | 7 006 | 6 207 | 6 574 | 7 738 | 6 228 | 6 410 | 7 352 | 5 552 | 4 559 | 4 009 | 5 006 | 4 051 |
| Varelager | 3 569 | 3 725 | 3 925 | 3 373 | 3 428 | 2 537 | 3 274 | 2 640 | 2 617 | 2 120 | 2 352 | 1 932 | 2 064 | 2 263 | 2 276 |
| Fordringer | 1 268 | 1 947 | 2 111 | 1 864 | 1 419 | 1 128 | 2 927 | 1 567 | 3 000 | 2 427 | 3 039 | 1 703 | 1 131 | 2 580 | 1 635 |
| Bankinnskudd | 1 146 | 3 642 | 1 533 | 1 769 | 1 360 | 2 909 | 1 537 | 2 021 | 793 | 2 805 | 161 | 924 | 814 | 163 | 140 |
| Sum eiendeler | 5 998 | 9 354 | 7 632 | 7 173 | 6 493 | 6 893 | 8 183 | 6 802 | 6 572 | 7 360 | 5 564 | 4 577 | 4 032 | 5 035 | 4 064 |
| Egenkapital | 4 467 | 5 442 | 5 988 | 5 322 | 4 897 | 4 950 | 5 098 | 4 042 | 3 704 | 3 781 | 3 193 | 2 321 | 2 375 | 2 420 | 2 306 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 30 | 0 | 160 | 480 | 800 | 1 120 | 1 440 | 1 600 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1 531 | 3 912 | 1 614 | 1 851 | 1 436 | 1 463 | 2 285 | 1 640 | 1 428 | 1 979 | 2 371 | 2 255 | 1 657 | 2 615 | 1 758 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 998 | 9 354 | 7 632 | 7 173 | 6 493 | 6 893 | 8 183 | 6 802 | 6 572 | 7 360 | 5 564 | 4 577 | 4 032 | 5 035 | 4 064 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Forus Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.