BetaNettsiden er i beta, og nye funksjoner kommer løpende.Nye funksjoner kommer løpende
Selskapsdata

Rørleggere i Stavanger

selskaper med regnskap
45
ansatte
1 213
omsetning 2025
2,3 mrd. kr
Varme & Bad ASStavanger1 563 mill.+19,7 % vekst−6,8 % margin868 ansatteMidbøe ASStavanger172 mill.+9,8 % vekst4,4 % margin93 ansatteHabi ASStavanger123 mill.+21,1 % vekst3,4 % margin61 ansatteSimex Rør ASStavanger85,7 mill.−8,7 % vekst5,7 % margin42 ansatteOsv Sivertsen ASStavanger71,9 mill.+8,8 % vekst12,0 % margin36 ansatteRørlegger Sunde ASHafrsfjord46,8 mill.+17,7 % vekst2,9 % margin26 ansatteSteinnes-VVS ASStavanger29,3 mill.+1,1 % vekst1,2 % margin16 ansatteCentrum Rør ASStavanger27,1 mill.+0,7 % vekst17,0 % margin8 ansatteIvan & Kjetil Rør ASRennesøy19,9 mill.+1,5 % vekst4,3 % margin7 ansatteRør-Service ASStavanger18,5 mill.+14,6 % vekst4,3 % margin8 ansatteRagnar Svensen ASStavanger17,9 mill.−46,0 % vekst6,1 % margin10 ansatteKalle og Kjetils Rør ASHafrsfjord17,1 mill.−5,1 % vekst18,8 % margin5 ansatteHammer & Eliassen VVS ASStavanger14,4 mill.+20,7 % vekst9,5 % margin5 ansatteAlfa Rør ASStavanger12,5 mill.+32,4 % vekst18,4 % margin– ansatteRørleggerfirma Stølsvik ASStavanger11,4 mill.+7,9 % vekst4,4 % margin6 ansatteFinnøy Rør ASFinnøy8,6 mill.−11,5 % vekst−11,4 % margin6 ansatteGalta Rør ASRennesøy7,8 mill.+8,1 % vekst4,4 % margin– ansatteRør Comfort ASStavanger7,2 mill.−5,2 % vekst16,4 % margin– ansatteHundvåg Rør og Bygg ASHundvåg6,8 mill.over +999 % vekst5,3 % margin11 ansatteKnutsvik Drift ASStavanger6,8 mill.+44,3 % vekst9,3 % margin– ansatteFrafjord Rør ASStavanger5,0 mill.+27,6 % vekst12,8 % margin– ansatteFuruhaug VVS ASStavanger4,9 mill.+8,3 % vekst21,4 % margin– ansatteVannvittig Rør ASStavanger4,4 mill.– vekst1,3 % margin5 ansatteBaderomspesialisten ASHundvåg4,1 mill.+9,4 % vekst7,5 % margin– ansatte24/7 Rørleggervakten Avd. Stavanger ASFinnøy4,0 mill.+20,6 % vekst−4,6 % margin– ansatte
Vis alle 45
Stavanger Rør Teknikk ASHundvåg3,8 mill.+19,9 % vekst2,3 % margin– ansatteTekni ASStavanger3,6 mill.−18,8 % vekst1,5 % margin– ansatteStavanger VVS ASStavanger3,1 mill.−10,4 % vekst−10,2 % margin– ansatteRørleggermester Edvard Tjøstheim ASRennesøy3,0 mill.−23,2 % vekst−6,3 % margin– ansatteB.Hodnefjell ASStavanger2,5 mill.−8,9 % vekst−7,8 % margin– ansatteFinn Larsen VVS ASStavanger2,5 mill.−12,5 % vekst6,8 % margin– ansatteHafrsfjord Rør ASHafrsfjord2,0 mill.– vekst16,2 % margin– ansatteRørleggermester Arve Nilsen ASStavanger1,8 mill.−13,8 % vekst0,7 % margin– ansatteTasta Rør ASStavanger1,6 mill.−5,3 % vekst−3,8 % margin– ansatteEffektiv Teknologi ASStavanger1,3 mill.+511,1 % vekst16,3 % margin– ansatteRogaland VVS ASHafrsfjord1,2 mill.+30,7 % vekst16,2 % margin– ansatteBoganes Invest Holding ASStavanger0,8 mill.– vekst56,4 % margin– ansatteTjøstheim Invest ASRennesøy0,6 mill.– vekst45,2 % margin– ansatteKonrad Nilsen Rørleggerfirma ASStavanger0,6 mill.+7,8 % vekst10,7 % margin– ansatteNorsk Baderom ASStavanger0,6 mill.– vekst0,7 % margin– ansatteJacobsen Rør ASStavanger0,5 mill.– vekst−10,3 % margin– ansatteStavanger Rørlegger Service ASStavanger0,4 mill.– vekst14,2 % margin– ansatteRørlegger Sunde Avdeling Ryfylke ASHafrsfjord0,1 mill.– vekst−722,2 % margin– ansatteRør & Bad Service ASStavanger0 kr– vekst– margin– ansatte24/7 Rørleggervakten Avd. Jæren ASFinnøy0 kr– vekst– margin– ansatte

Rørleggere i Stavanger i tall

Selskaper454 nye i 2025
Ansatte1 213Registrert i Enhetsregisteret
Omsetningsvekst+15,0 %Hele landet +4,9 %
Medianmargin4,4 %Hele landet 4,7 %
Samlet omsetning 2025+15,0 %
2,3mrd. kr

Vekst per år, blant de samme selskapene begge år

Nyetableringer

Nye selskaper per år etter stiftelsesdato

Medianmargin over tid

Driftsmargin for det typiske selskapet

4,4 %

Størrelse

Antall selskaper etter omsetning

Under 1 mill.9 · 20 %
1–10 mill.21 · 47 %
10–100 mill.12 · 27 %
Over 100 mill.3 · 7 %

Omfatter næringskodene 43.22 VVS-arbeid, 43.221 Rørleggerarbeid. Tallene er fra regnskapene for 2025 til selskapene med forretningsadresse i Stavanger kommune, uten enkeltpersonforetak. Medianmarginen gjelder selskapene med minst 1 mill. kr i omsetning, og veksten er regnet blant de samme selskapene begge år. Hele landet er tallene på bransjesiden. Om kildene