Rørleggere i Trondheim
- selskaper med regnskap
- 94
- ansatte
- 598
- omsetning 2025
- 1,2 mrd. kr
Underbransje: Rørleggere
Sted: Trondheim
K Lund ASTrondheim238 mill.−0,9 % vekst2,5 % margin138 ansatteFlow Trøndelag VVS ASTrondheim139 mill.−6,2 % vekst3,7 % margin63 ansatteH Granbo VVS ASLeinstrand86,5 mill.−2,0 % vekst−1,2 % margin51 ansatteRørfunn ASTrondheim82,4 mill.+28,2 % vekst−0,7 % margin40 ansatteHeimdal Industriservice ASHeimdal63,2 mill.+0,5 % vekst8,0 % margin31 ansatteGrønn Energi Midt-Norge ASTrondheim51,1 mill.−1,0 % vekst4,7 % margin9 ansatteMælen Blikk og Ventilasjon ASTrondheim50,0 mill.−3,7 % vekst7,7 % margin28 ansatteHaralds VVS ASTiller38,6 mill.+0,9 % vekst12,5 % margin25 ansatteTrondheim VVS ASFlatåsen37,8 mill.−0,2 % vekst4,7 % margin19 ansatteVærnes ASTrondheim34,2 mill.−11,8 % vekst3,7 % margin19 ansatteAS RørleggerTiller31,7 mill.+60,5 % vekst0,5 % margin14 ansatteOle Sivertsen ASTrondheim28,5 mill.−38,1 % vekst−0,4 % margin20 ansatteAqua Rørfornying ASTiller22,6 mill.+40,1 % vekst25,9 % margin17 ansatteHadak ASTiller22,1 mill.−12,8 % vekst2,2 % margin15 ansatteAqua Rørservice ASTiller16,6 mill.−1,2 % vekst6,5 % margin8 ansatteProrør ASTrondheim15,4 mill.+42,1 % vekst−0,6 % margin12 ansatteHofstad VVS ASTiller15,3 mill.+5,6 % vekst11,3 % margin9 ansatteBadhuset ASTrondheim14,9 mill.+5,4 % vekst7,6 % margin11 ansatteFjernvarmeinstallasjon ASTiller13,6 mill.+26,3 % vekst20,7 % margin8 ansatteAll-Rør ASKlæbu13,1 mill.0,0 % vekst−0,4 % margin9 ansatteDS Rør & Varme ASKlæbu13,1 mill.−2,4 % vekst3,1 % margin5 ansatteUnion VVS ASTrondheim12,8 mill.+25,4 % vekst2,8 % margin10 ansatteRørekspert1 ASTrondheim11,7 mill.−6,0 % vekst8,9 % margin6 ansatteProtek VVS ASTiller9,3 mill.+984,7 % vekst−64,8 % margin8 ansatteHelgemo Rørteknikk ASTrondheim8,8 mill.+27,1 % vekst3,0 % margin8 ansatte
Vis alle 94
RS- Rørservice ASSpongdal7,6 mill.+9,4 % vekst8,6 % margin– ansatteHeggstadmyra 11 ASHeimdal7,0 mill.+2,6 % vekst33,3 % margin– ansatteKnutshaug VVS ASTrondheim6,9 mill.−14,1 % vekst−4,7 % margin5 ansatteFurberg ASRanheim6,9 mill.+47,3 % vekst19,4 % margin– ansatteOmicron Service ASHeimdal6,5 mill.– vekst17,6 % margin– ansatteT Rødsten VVS ASTrondheim6,4 mill.+2,9 % vekst2,4 % margin5 ansatteSanitærteknikk ASTrondheim5,1 mill.−10,9 % vekst0,9 % margin– ansatteStiftstaden Rør ASSjetnemarka4,9 mill.+7,0 % vekst−8,9 % margin5 ansatteHK Rørservice ASTrondheim4,3 mill.– vekst18,6 % margin– ansatteRørlegger Terje Meek ASSpongdal3,8 mill.−3,7 % vekst12,0 % margin– ansatteRørlegger T. Sundset ASKlæbu3,4 mill.– vekst3,5 % margin– ansatteMelands Rørservice ASTrondheim3,2 mill.+2,3 % vekst12,9 % margin– ansatteNidelven VVS ASTrondheim3,1 mill.−24,7 % vekst−6,0 % margin– ansatteHagnes Gass og Varme ASTiller3,1 mill.– vekst33,6 % margin– ansatteHansen VVS ASKlæbu2,9 mill.−41,6 % vekst8,2 % margin– ansatteTrondheim Rørvakt ASKlæbu2,8 mill.+4,2 % vekst0,1 % margin– ansatteDin Rørlegger ASCharlottenlund2,7 mill.+2,5 % vekst−0,2 % margin– ansatteNordic Rør ASTrondheim2,7 mill.+0,8 % vekst6,8 % margin– ansatteTronsaune VVS ASTrondheim2,6 mill.+18,5 % vekst8,7 % margin– ansatteRørpartner1 ASTiller2,6 mill.−31,7 % vekst−2,6 % margin– ansatteWiggen VVS ASTrondheim2,6 mill.– vekst−3,9 % margin– ansatteProff VVS ASTrondheim2,5 mill.– vekst3,3 % margin– ansatteMælen Blikk og Ventilasjon Holding ASTrondheim2,5 mill.– vekst33,3 % margin– ansatteRørleggermester Jarle Haug ASSpongdal2,4 mill.−47,7 % vekst−16,3 % margin– ansatteAll-Rørfornying ASTrondheim2,3 mill.−3,4 % vekst35,9 % margin– ansatteTonning VVS ASTrondheim2,2 mill.over +999 % vekst33,7 % margin– ansatteRanheim Rørservice ASRanheim2,1 mill.+11,8 % vekst13,8 % margin– ansatteLesund Service ASRanheim1,9 mill.+11,3 % vekst30,0 % margin– ansatteNardo VVS ASTrondheim1,9 mill.+8,9 % vekst1,5 % margin– ansatteByens Rørservice ASTrondheim1,8 mill.−12,7 % vekst−21,8 % margin– ansatteNawi ASHeimdal1,8 mill.−60,4 % vekst34,2 % margin– ansatteBr. Tellefsen ASTrondheim1,8 mill.−22,9 % vekst12,9 % margin– ansatteRørleggersenteret Trondheim ASRanheim1,7 mill.– vekst0,0 % margin– ansatteTrondheim Rørservice ASTrondheim1,7 mill.+128,8 % vekst−7,1 % margin– ansatteCB Rør ASTrondheim1,6 mill.−19,1 % vekst5,8 % margin– ansatteSanitærteknikk ASTrondheim1,4 mill.over +999 % vekst48,4 % margin– ansatteSelbekk Tekniske ASTrondheim1,4 mill.−24,8 % vekst4,7 % margin– ansatteLien Rørservice ASHeimdal1,4 mill.−17,3 % vekst2,6 % margin– ansatteO.R Rørservice ASTrondheim1,3 mill.−2,7 % vekst2,1 % margin– ansatteM Haugnes ASSpongdal1,3 mill.+43,9 % vekst31,5 % margin– ansatteC.H Bygg og VVS ASHeimdal1,2 mill.−66,6 % vekst−33,4 % margin– ansatteWangberg VVS ASHeimdal1,1 mill.−56,0 % vekst−44,0 % margin– ansatteNimmtec ASTrondheim1,1 mill.– vekst37,2 % margin– ansatteTrøan VVS ASHeimdal1,1 mill.– vekst9,3 % margin– ansatteBrechan Rør ASTrondheim1,0 mill.+35,3 % vekst−0,3 % margin– ansatteO. Haugrønning ASKlæbu0,7 mill.– vekst4,4 % margin– ansatteBjørnstu VVS ASHeimdal0,7 mill.– vekst−14,2 % margin– ansatteJarle Haug Holding ASSpongdal0,7 mill.– vekst1,1 % margin– ansatteScand Rørfornying ASBosberg0,6 mill.– vekst36,3 % margin– ansatteTempevegen 8 ASTrondheim0,6 mill.– vekst67,6 % margin– ansatteWiig Rørservice ASHeimdal0,6 mill.– vekst5,5 % margin– ansatteHansodden Holding ASTrondheim0,5 mill.– vekst−73,8 % margin– ansatteEliassen VVS ASTrondheim0,4 mill.– vekst−5,5 % margin– ansatteKeiserås Rørservice ASTrondheim0,3 mill.– vekst7,0 % margin– ansatteMoe Rør ASTrondheim0,3 mill.– vekst57,3 % margin– ansatteVVS Partner Trondheim ASTrondheim0,1 mill.– vekst58,9 % margin– ansatteSjølia ASTrondheim0 kr– vekst– margin– ansatteJakobsen Norman Holding ASTrondheim0 kr– vekst– margin– ansatteThomas Svendsen Holding ASCharlottenlund0 kr– vekst– margin– ansatteMelands Holding ASTrondheim0 kr– vekst– margin– ansatteLucas Holding ASKlæbu0 kr– vekst– margin– ansatteHelgemo VVS ASTiller0 kr– vekst– margin– ansatteLokes ASHeimdal0 kr– vekst– margin– ansatteM Haugnes Holding ASSpongdal0 kr– vekst– margin– ansatteNorsk Rør ASTrondheim0 kr– vekst– margin– ansatteShogun Holding ASHeimdal0 kr– vekst– margin– ansatteClean Tunnel Air International ASTrondheim0 kr– vekst– margin– ansatteOil Holding ASHeimdal0 kr– vekst– margin– ansatteIps Trondheim ASTiller−0,3 mill.– vekst– margin– ansatte
Ingen av selskapene passer søket.
Rørleggere i Trondheim i tall
Selskaper9411 nye i 2025
Ansatte598Registrert i Enhetsregisteret
Omsetningsvekst+1,1 %Hele landet +4,8 %
Medianmargin4,2 %Hele landet 4,7 %
Samlet omsetning 2025+1,1 %
1,2mrd. kr
Vekst per år, blant de samme selskapene begge år
Medianmargin 2025−1,7 p.p.
4,2%
Median driftsmargin i bransjen, per år
Nyetableringer
Nye selskaper per år etter stiftelsesdato
52020
22021
42022
72023
32024
112025
6hittil
Medianmargin over tid
Driftsmargin for det typiske selskapet
Størrelse
Antall selskaper etter omsetning
Under 1 mill.24 · 26 %
1–10 mill.47 · 50 %
10–100 mill.21 · 22 %
Over 100 mill.2 · 2 %
Omfatter næringskodene 43.22 VVS-arbeid, 43.221 Rørleggerarbeid. Tallene er fra regnskapene for 2025 til selskapene med forretningsadresse i Trondheim kommune, uten enkeltpersonforetak. Medianmarginen gjelder selskapene med minst 1 mill. kr i omsetning, og veksten er regnet blant de samme selskapene begge år. Hele landet er tallene på bransjesiden. Om kildene