ORG.NR 896 825 852
FølgIris Scene AS
- Aktivt
- Ullensvang
- 35 ansatte
Eldre år hentes i løpet av de kommende ukene.
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2021–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2021–2025
Årsresultat 0,1 · før skatt 0,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 2,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
35 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Restauranter og kafeer
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 975 | 2 951 | 3 541 | 3 800 | 2 618 |
| Driftskostnader | −2 741 | −2 807 | −3 356 | −2 871 | −2 115 |
| Lønnskostnader | −778 | −864 | −814 | −666 | −574 |
| Av- og nedskrivninger | −236 | −230 | −218 | −214 | −204 |
| Driftsresultat | 233 | 145 | 186 | 929 | 503 |
| EBITDA | 469 | 375 | 404 | 1 143 | 707 |
| Netto finansposter | −48 | −100 | −152 | −125 | −114 |
| Resultat før skatt | 185 | 44 | 34 | 804 | 389 |
| Skattekostnad | −62 | −32 | −23 | −39 | 0 |
| Årsresultat | 123 | 13 | 10 | 764 | 389 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 699 | 1 935 | 2 133 | 2 268 | 2 440 |
| Omløpsmidler | 895 | 586 | 1 839 | 1 840 | 823 |
| Varelager | 101 | 113 | 96 | 73 | 107 |
| Fordringer | 74 | 68 | 242 | 310 | 65 |
| Bankinnskudd | 720 | 405 | 1 502 | 1 457 | 650 |
| Sum eiendeler | 2 594 | 2 522 | 3 972 | 4 108 | 3 262 |
| Egenkapital | 1 463 | 1 340 | 1 327 | 1 317 | 553 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 778 | 2 178 | 2 331 | 2 500 |
| Kortsiktig gjeld | 540 | 404 | 467 | 460 | 210 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 594 | 2 522 | 3 972 | 4 108 | 3 262 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.