ORG.NR 972 424 072
FølgMRM AS
- Aktivt
- Moss
- 21 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −48k · før skatt −61k
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 2,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
21 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Restauranter og kafeer
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 414 | 10 823 | 9 428 | 9 867 | 9 416 | 8 772 | 9 638 | 6 993 | 7 049 | 6 484 | 5 988 | 6 691 | 6 435 | 2 338 | 534 |
| Driftskostnader | −11 389 | −10 791 | −9 438 | −9 588 | −8 525 | −7 413 | −8 367 | −5 993 | −6 432 | −6 077 | −5 465 | −5 800 | −5 783 | −1 655 | −580 |
| Lønnskostnader | −4 397 | −4 296 | – | – | – | −3 803 | – | −3 117 | – | −2 678 | – | −2 533 | −2 516 | −436 | −399 |
| Av- og nedskrivninger | −290 | −295 | – | – | – | −18 | – | −109 | – | −395 | – | −378 | −375 | −202 | −79 |
| Driftsresultat | 25 | 32 | −10 | 280 | 891 | 1 359 | 1 271 | 1 000 | 616 | 407 | 522 | 891 | 652 | 683 | −45 |
| EBITDA | 315 | 326 | – | – | – | 1 376 | – | 1 109 | – | 803 | – | 1 269 | 1 026 | 885 | 34 |
| Netto finansposter | −87 | −107 | −151 | −98 | −75 | −53 | −62 | −59 | −68 | −79 | −90 | −98 | −71 | −59 | −18 |
| Resultat før skatt | −61 | −76 | −161 | 181 | 816 | 1 305 | 1 209 | 941 | 548 | 328 | 432 | 793 | 581 | 623 | −63 |
| Skattekostnad | 14 | 16 | 36 | −40 | −181 | −292 | −266 | −228 | −144 | −90 | −131 | −214 | −168 | −174 | 18 |
| Årsresultat | −48 | −59 | −126 | 141 | 635 | 1 013 | 943 | 714 | 405 | 238 | 301 | 579 | 413 | 449 | −45 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 800 | 0 | 900 | 700 | 400 | 560 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 689 | 965 | 1 271 | 2 733 | 889 | 577 | 1 948 | 1 974 | 2 084 | 2 942 | 2 708 | 3 196 | 3 659 | 2 962 | 866 |
| Omløpsmidler | 2 259 | 2 136 | 2 534 | 2 482 | 5 611 | 5 561 | 4 368 | 4 027 | 3 658 | 2 689 | 2 790 | 2 296 | 1 832 | 1 332 | 264 |
| Varelager | 67 | 82 | 89 | 100 | 53 | 68 | 82 | 75 | 65 | 59 | 56 | 42 | 53 | 47 | 0 |
| Fordringer | 1 104 | 1 386 | 1 166 | 1 338 | 3 357 | 3 906 | 3 254 | 156 | 559 | 122 | 85 | 161 | 5 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd | 1 088 | 668 | 1 279 | 1 044 | 2 201 | 1 587 | 1 032 | 3 796 | 3 034 | 2 507 | 2 649 | 2 092 | 1 774 | 1 285 | 264 |
| Sum eiendeler | 2 948 | 3 102 | 3 805 | 5 215 | 6 500 | 6 138 | 6 316 | 6 001 | 5 742 | 5 631 | 5 498 | 5 491 | 5 491 | 4 294 | 1 129 |
| Egenkapital | 694 | 742 | 700 | 826 | 567 | 1 732 | 1 831 | 1 788 | 1 851 | 1 855 | 2 192 | 1 928 | 1 305 | 892 | 443 |
| Langsiktig gjeld | 895 | 1 144 | 1 360 | 2 694 | 2 545 | 2 412 | 1 943 | 2 122 | 2 233 | 2 336 | 2 433 | 2 520 | 2 785 | 1 456 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1 359 | 1 216 | 1 745 | 1 695 | 3 388 | 1 993 | 2 543 | 2 091 | 1 658 | 1 440 | 872 | 1 043 | 1 400 | 1 946 | 686 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 948 | 3 102 | 3 805 | 5 215 | 6 500 | 6 138 | 6 316 | 6 001 | 5 742 | 5 631 | 5 498 | 5 491 | 5 491 | 4 294 | 1 129 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Aktiva Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.